شرایط و ضوابط خرید از فروشگاه آپشن

.

.

شرایط ضمانت تعویض کالا:

.

.

مشکلات ظاهری و هرگونه مغایرت کالای ارسال شده: مشکلات ظاهری از قبیل رنگ رفتگی، خط و خش، ترک، شکستگی و هرگونه ایراد و اشکال در ظاهر و سلامت فیزیکی کالای خریداری شده می بایست طی مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالا به بخش پشتیبانی آپشن از طریق ارسال ایمیل، تماس یا ارسال پیام در داخل سایت، گزارش شود. بدیهی است هر گونه گزارش مشکل ظاهری پس از این مدت قابل رسیدگی نخواهد بود. جهت استفاده از این امکان رعایت موارد ذیل الزامی می باشد:

- اعلام مغایرت کالای خریداری شده طی مدت 24 ساعت از زمان تحویل سفارش.

- تعویض کالا فقط در صورت موجود بودن بسته بندی و جعبه آن امکان پذیر است.

- سالم بودن بسته بندی و جعبه دستگاه بدون هیچ گونه پارگی ، نوشته و علامت بر روی آن.

.

.

مشکلات فنی دستگاه های برقی: مشکلات فنی و ایراد سخت افزاری و نرم افزاری هر کالای الکترونیکی و برقی می بایست طی مدت 3 روز پس از دریافت سفارش به بخش پشتیبانی آپشن از طریق ارسال ایمیل، تماس یا ارسال پیام در داخل سایت، گزارش شود. بدیهی است هر گونه گزارش خرابی پس از این مدت در صورتی که کالا فاقد گارانتی باشد قابل رسیدگی نخواهد بود. این امکان جهت اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح کالای خریداری شده و تست کالا توسط خریدار در نظر گرفته شده است. جهت استفاده از این امکان رعایت موارد ذیل الزامی می باشد:

- اعلام خرابی دستگاه طی مدت 3 روز از زمان تحویل سفارش.

- سلامت ظاهری دستگاه بدون هیچگونه دستکاری و باز شدن پیچ های دستگاه. (در صورت وجود هرگونه مشکل ظاهری، تعمیرات، بازشدن دستگاه و... غیر قابل رسیدگی خواهد بود)

- تعویض کالا فقط در صورت موجود بودن بسته بندی و جعبه آن امکان پذیر است.

- سالم بودن بسته بندی و جعبه دستگاه بدون هیچ گونه پارگی ، نوشته و علامت بر روی آن.

- شکستگی، خط و خش، و عیوب ظاهری مربوط به مشکلات فنی نمی شود.

- هنگام بازگشت کالای معیوب لازم است تمام لوازم جانبی و متعلقات آن همراه با کالا در بسته بندی آن ارسال شود.

- استفاده نادرست و عدم رعایت نکات ذکر شده در راهنمای کالا (دفترچه راهنما یا روی جعبه کالا) ضمانت تعویض را باطل خواهد کرد. نظیر: عدم رعایت ولتاژ برق ورودی، شرایط روشن کردن دستگاه، شرایط شارژ،راه اندازی توسط افراد ناوارد و سایر مواردی که منجر به آسیب رسیدن به کالا به علت استفاده نادرست خواهد شد.

.

.

نحوه ارسال کالا به آپشن: لازم است پیش از بازگرداندن کالا حتما با پشتیبانی در ارتباط بوده و پس از دریافت تاییدیه از کارشناسان ما نسبت به ارسال کالا طبق شرایط یاد شده در بالا اقدام نمایید. آدرس ارسال کالا بسته به محل زندگی شما می تواند متفاوت باشد. بطور مثال در صورتی که در شهر محل زندگی شما امکان تحویل کالای معیوب وجود داشته باشد نیازی به پرداخت هزینه بیشتر جهت ارسال کالا به دفتر مرکزی در تهران نیست.

- جهت ارسال کالای معیوب حتماً می بایست کالا بسته بندی شود و از ارسال کالا با بسته بندی اصلی آن جداً خودداری شود. زیرا در این صورت علاوه بر امکان آسیب دیدن کالا حین حمل و نقل ممکن است بسته بندی اصلی کالا دچار مشکلات ظاهری شود.

.

.

هزینه ارسال کالای معیوب: پس از بازگشت دادن کالای معیوب و بررسی موضوع در صورتی که کالای معیوب، شرایط یاد شده در بالا را داشته باشد، هزینه بازگشت دادن کالا طبق هزینه درج شده در فاکتور پست پیشتاز که دارای مهر دفتر پستی می باشد به خریدار پرداخت خواهد شد و هزینه ارسال مجدد کالای جدید بر عهده شرکت خواهد بود. از این رو لازم است جهت بازگشت دادن کالا فقط از سرویس پست پیشتاز استفاده کرده و در غیر این صورت هزینه ای از سوی شرکت بازپرداخت نخواهد شد.

- در صورتی که کالای بازگشت داده شده هر یک از شرایط ذکر شده (شرایط مشکلات فنی و ظاهری) را نداشته باشد علاوه بر عدم تعویض کالا، هزینه بازگشت کالا و ارسال مجدد بر عهده خریدار خواهد بود. از این رو پیش از بازگشت کالا در رعایت شرایط ذکر شده دقت داشته باشید.

.

.

.

.

شرایط گارانتی تعویض مدت دار:

گارانتی مدت دار آپشن شامل تمام کالاها نمی باشد و فقط شامل کالا هایی است که در توضیحات کالا مدت زمان داشتن گارانتی یاد شده است. شرکت آپشن کالای معیوب را که شرایط استفاده از گارانتی داشته باشد تعویض خواهد کرد و هیچگونه تعمیری صورت نخواهد گرفت. جهت استفاده از گارانتی مدت دار حتما به موارد ذیل توجه داشته باشید در غیر این صورت شرکت هیچگونه مسئولیتی متقبل نخواهد شد:

- گارانتی کالا شامل نقص فنی دستگاه می باشد و نه مشکلات ظاهری و عیوب ناشی از استفاده نادرست.

- شکستگی، ترک خوردگی و مشکلات ناشی از حمل و نقل نادرست و استفاده غیر منطبق با اصول نگهداری دستگاه شامل گارانتی نمی شود.

- باز شدن دستگاه به هر شکلی گارانتی را باطل خواهد کرد.

- قطع سیم های دستگاه، اعمال تغییرات و استفاده به غیر از عنوانی که دستگاه برای آن منظور ساخته و به فروش رسیده است گارانتی را باطل خواهد کرد.

- هرگونه تعمیرات گارانتی را باطل خواهد کرد.

- مدت زمان گارانتی طبق مدت زمان اعلام شده از زمان تحویل کالا به دست مشتری محاسبه خواهد شد.

- جهت استفاده از گارانتی داشتن فاکتور فیزیکی و یا فاکتور ایجاد شده در سایت بصورت آنلاین مورد نیاز است.

- کالا هایی که به صورت انحصاری توسط آپشن وارد می شوند فقط در صورتی که مستقیما از فروشگاه آپشن خریداری شوند شامل گارانتی می شوند و در صورت خرید از سایر همکاران شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

- کالا های تحت برند های زیر مجموعه آپشن (+incar - apshen light - A و...) فقط در صورت خرید مستقیم از فروشگاه آپشن شامل گارانتی می شوند.

- مشکلات ناشی از نصب نادرست دستگاه و عدم رعایت نکات فنی شامل گارانتی نمی شود.

.

.

هزینه ارسال کالا جهت گارانتی: تمام هزینه های بازگشت دستگاه معیوب و ارسال مجدد نمونه تعویض شده بر عهده خریدار می باشد.

.

.

مسئولیت: کالا های ارائه شده توسط این سایت یونیورسال (مناسب تمام خودرو ها) می باشد و دارای استاندارد های لازم است. لذا عواقب ناشی از نصب نادرست و نصب کالا توسط افراد ناوارد و  یا مناسب نبودن کالایی برای خودرویی خاص به عهده خریدار می باشد. ما سعی بر آن داریم تا نکات لازم و جزئیات را تا جایی که در دسترس ما هست در اختیار مصرف کننده قرار بدهیم اما برخی خودرو ها دارای محدودیت وشرایط برقی و فنی خاصی هستند که در صورت تغییر در سیستم خودرو ، دچار مشکل خواهد شد. پیش از نصب هر وسیله ای بهتر است دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کرده و از نداشتن هرگونه ویژگی و محدودیت خاص اطمینان حاصل کنید.